Knihkupectví a antikvariát Jaroslava Fryče

KNIHKUPECTVÍ

JIŽ 30 LET NA TRHU PRO VÁS.

přihlašování
E-mail:
Heslo:

E-mail:

Nové knihy
Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."

Od 1.1.2015 náš e-shop využívá účet u FIO banky: 2900689690/2010.


Knihy zasíláme pouze po ČR. V případě zájmu o zaslání knih do zahraničí nás kontaktujte na e-mailu: obchod@antik-fryc.czVÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, DLE NAŠICH VŠEOBECNÝCH PODMÍNEK MÁME NA VYŘÍZENÍ VAŠÍ OBJEDNÁVKY 2 PRACOVNÍ DNY. POKUD JSTE NEDOČKAVÍ A V PŘÍPADĚ OSOBNÍHO ODBĚRU SI JDETE ZÁSILKU VYZVEDNOUT DŘÍVE, NEŽ BUDETE VYROZUMĚNI EXPEDIČNÍM E-MAILEM, PAK NEBUDE VAŠE ZBOŽÍ PŘIPRAVENO A ANI NENÍ MOŽNÉ UPLATNIT NA NĚJ INTERNETOVOU SLEVU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu knihyfryc.cz
V platném znění od 1.1.2014

 

Vážení zákazníci, v našem e-shopu probíhají aktualizace 1x denně. Může tedy nastat situace, že Vámi objednaná kniha již nebude skladem.

 

I. Úvodní ustanovení

Všeobecné obchodní podmínky (dále jen obchodní podmínky) upravují vztahy a vymezují vzájemná práva a povinnosti mezi obchodní společností Knihkupectví a antikvariát Fryč,s.r.o., provozovatelem internetového obchodu knihyfryc.cz se sídlem: Pražská 14, 46001 Liberec, IČ 032 26 701, (dále jen prodávající) a zákazníkem pro prodej knih a dalšího zboží umístěného na internetové adrese obchod.knihyfryc.cz . Zákazníkem se rozumí každý návštěvník těchto internetových stránek provozovatele, který prostřednictvím internetu / systému internetového obchodu odeslal řádnou objednávku (dále jen Zákazník).

Tato vzájemná práva a povinnosti smluvních stran se upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

II. Objednací podmínky a uzavření kupní smlouvy

Obchodní podmínky dále upravují práva a povinnosti smluvních stran při využívání webové stránky prodávajícího a další související právní vztahy. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti.

Internetový obchod prodávajícího umožňuje kupujícímu zejména prohlížení aktuálně nabízeného zboží, vyhledávání požadovaných položek a objednání vybraného zboží. Webové rozhraní obchodu obsahuje informace o zboží, a to včetně uvedení cen jednotlivého zboží. Ceny zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty a všech souvisejících poplatků. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní obchodu. Tímto ustanovením není omezena možnost prodávajícího uzavřít kupní smlouvu za individuálně sjednaných podmínek.

Zákazník objednává zboží elektronickou cestou přímo z internetu prostřednictvím formuláře vytvořeného právě k tomuto účelu. Takto doručená objednávka je prodávajícím považována za platný a závazný návrh kupní smlouvy, obsahuje-li všechny náležitosti, vyžadované objednávkovým formulářem. Kupní smlouva je uzavřena potvrzením objednávky prodávajícím, případně dodáním a převzetím objednaného zboží zákazníkem.

Před zasláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky vložil. Objednávku odešle zákazník prodávajícímu kliknutím na tlačítko Závazně objedat. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Prodávající neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího uvedenou v objednávce.

Kupní smlouva je uzavřena ihned v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.

Prodávající může objednávku zrušit pouze v případě, kdy zboží se již nevyrábí, nedodává nebo se výrazným způsobem změnila jeho cena.

Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Kupní smlouva se uzavírá v českém jazyce.

Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

III. Dodací a platební podmínky

V našem e-shopu poskytujeme slevu 10% z DPC (doporučené prodejní ceny) téměř na veškerý sortiment zboží našeho obchodu. Cena po slevě je uvedena u každého jednotlivého zboží.

Prodávající předá zboží přepravci (Česká pošta) zpravidla do dvou pracovních dnů od přijetí objednávky (u předplatby po připsání peněz na náš účet). Stejné dodací podmínky platí i pro osobní odběr zboží v našem kamenném knihkupectví. Pokud je v popisu zboží uvedena delší lhůta expedice,je u objednávky obsahující toto zboží závaznou lhůtou vyřízení tato uvedená lhůta. Pokud zákazník objednává větší množství od jedno titulu, prodávající si vyhrazuje právo na sjednání nových dodacích podmínek.

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH. Prodávající garantuje ceny uvedené v nabídce, a to k okamžiku odeslání objednávky zákazníkovi. Objednané zboží prodávající doručuje prostřednictvím České pošty produktem zvaným Obchodní balík, viz níže ceník za poštovné, nebo si zákazník přebírá zboží osobně. V případě zprostředkovaného doručení zákazník stvrzuje převzetí zboží podpisem na průvodním dokladu České pošty. V tomto případě je místem dodání zboží poštovní adresa uvedená kupujícím při objednání v objednávkovém formuláři a zákazník se stává vlastníkem zboží po zaplacení kupní ceny. Upozorňujeme zákazníky, že „Obchodní balík“ je na provozovně České pošty uchováván pouze 7 dní, poté Česká pošta zásilku vrací zpět.

Ceník služeb

Poštovné je kupujícímu účtováno podle celkové výše objednávky, viz následující tabulka. V případě volby způsobu platby dobírkou je k poštovnému připočtena částka 30,- Kč (viz oddíl Způsob platby). Balné neúčtujeme.

Doručení do

Objednávka

Poštovné

Dobírka

Česká Republika(dobírka)

do 1500 Kč

80 Kč

40 Kč

nad 1500 Kč

zdarma

zdarma

Česká Republika(kartou nebo převodem)

do 1500 Kč

80 Kč

   x

nad 1500 Kč

zdarma

   x

DO ZAHRANIČÍ KNIHY PŘES E-SHOP NEZASÍLÁME.

V případě zájmu o zaslání knih do zahraničí nás kontaktuje na e-mail: obchod@antik-fryc.cz . Zašleme vám platební podmínky.

Cenu zboží a náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby – v hotovosti či platební kartou při osobním odběru v kamenné prodejně, dobírkou, bezhotovostně převodem na účet nebo platební kartou.

V případě platby v hotovosti či v případě platby na dobírku je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 7 dnů od uzavření kupní smlouvy.

Případné další slevy z ceny zboží poskytnuté prodávajícím kupujícímu nelze vzájemně kombinovat – zákazník může využít tu slevu, která je pro něj výhodnější.

Osobní odběr

V případě, že zákazník zvolil jako způsob dodání zboží osobní odběr zboží v prodejně prodávajícího, zašle prodávající kupujícímu výzvu k odběru zboží na elektronickou adresu kupujícího. Objednané zboží je zákazník povinen odebrat nejpozději do 7-mi kalendářních dnů ode dne odeslání elektronické výzvy. Po uplynutí 7-mi denní lhůty prodávající automaticky objednávku ruší.

V případě osobního odběru a platby předem, zákazník stvrzuje převzetí zboží podpisem daňového dokladu. V případě, že zákazník pověří odběrem zboží třetí osobou, stvrzuje tato třetí osoba převzetí zboží daňový doklad svým podpisem. Tímto třetí osoba přebírá odpovědnost kupujícího pro převzetí zboží.

V případě osobního odběru zboží a současné platby kupní ceny v hotovosti v provozovně prodávajícího má zákazník právo si zboží před převzetím a zaplacením překontrolovat a případně od kupní smlouvy odstoupit.

Způsob platby

Dobírka:

Dobírka je možná jen při doručení v rámci České republiky. Cenu zaplatíte až při převzetí zboží od České pošty. Při tomto způsobu platby účtuje prodávající k ceně objednávky poplatek ve výši 30 Kč. Při nákupu nad 1500 Kč není dobírka účtována.

Bankovní převod:

Cenu objednávky může zákazník uhradit převodem ze svého účtu na bankovní účet prodávajícího vedeného u FIO banky: č.ú: 2900689690/2010.

Základní identifikace platby je variabilní symbol, který je shodný s číslem objednávky. Číslo objednávky je zákazníkovimu přiděleno příslušným systémem.

Při převodu platby ze zahraničí kupující uhradí částku v EUR dle aktuálního kurzu ČNB na bankovní účet prodávajícího vedeného u Volksbank Löbau-Zittau,

Platba platební kartou:

Vlastníte-li kupující platební kartu VISA, VISA Electron, MasterCard nebo Maestro, se kterou je možné hradit bezhotovostní operace na Internetu, může kupující svoji objednávku zaplatit ihned. Údaje o platební kartě prodávající neukládá, používá je pouze k autorizaci platby v systémy ePay firmy MUZO, a.s., takže nemohou být ze systému prodávajícího zcizeny.

IV. Odstoupení od kupní smlouvy

 

Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit a od kupní smlouvy o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal.

Nejedná-li se o některý z uvedených případů, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží, přičemž v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě 14-ti (čtrnácti) dnů od převzetí zboží. Pro odstoupení od kupní smlouvy je možno využít tohoto formuláře (http://www.antik-fryc.cz/images/odstoupeni-spotrebitele-od-kupni-smlouvy.pdf ), který je nedílnou součástí těchto všeobecných podmínek. Odstoupení od kupní smlouvy může kupující zasílat mimo jiné na adresu provozovny prodávajícího či na adresu elektronické pošty prodávajícího.

V případě odstoupení od kupní smlouvy dle předchozího článku obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

Dojde-li k odstoupení od smlouvy v uvedené 14-ti denní lhůtě, vrátí prodávající peněžní prostředky přijaté od kupujícího do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, a to stejným způsobem, jakým je prodávající od kupujícího přijal. Prodávající je taktéž oprávněn vrátit plnění poskytnuté kupujícím již při vrácení zboží kupujícím či jiným způsobem, pokud s tím kupující bude souhlasit a nevzniknou tím kupujícímu další náklady. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží vrátí nebo prokáže, že zboží podnikateli odeslal.

Zákazník má nárok na úhradu škody vzniklé na zboží a je oprávněn jednostranně ji započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

Do doby převzetí zboží zákazníkem je prodávající oprávněn kdykoliv od kupní smlouvy odstoupit. V takovém případě vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím.

Je-li společně se zbožím poskytnut zákazníkovi dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.V. Shoda s kupní smlouvou

Prodávající odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, zejména, že je bez vad.

V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou (dále jen "rozpor s kupní smlouvou"), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou; není- li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

VI. Reklamace vadného zboží

Dostane-li kupující nedopatřením vadný výtisk nebo jiné než objednané zboží, má právo na jeho výměnu níže uvedeným způsobem:

Vadné nebo jiné než objednané zboží, společně s originálem dodacího listu (příp.daňového dokladu) a uvedením čísla objednávky, laskavě co nejdříve pošlete zpět prodávajícímu poštou (nikoli dobírkou) na adresu pro vyřízení reklamací: Knihkupectví a antikvariát, reklamace, Pražská 14, 46001 Liberec 1. Reklamaci na uvedené adrese můžete vyřídit také osobně. Pro dotazy a komunikaci ve věci reklamací využijte e-mailovou adresu reklamace@antik-fryc.cz Při každém kontaktu uvádějte prosím číslo objednávky.

VII. Dodání zboží a přeprava

V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.

Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání.

V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

Další práva a povinnosti stran při přepravě zboží mohou upravit zvláštní dodací podmínky prodávajícího, jsou-li prodávajícím vydány.

 

VIII. Práva z vadného plnění

Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku).

Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

- má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

- zboží se hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,

- zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

-je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a vyhovuje požadavkům právních předpisů

Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u převzatého zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí zboží.

Tato uvedená ustanovení v článku VII obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.

Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí.

Práva z vadného plnění podle § 2099 až 2017 a § 2165 až 2174 občanského zákoníku může kupující uplatňovat poštou na adrese Knihkupectví J.Fryče, Pražská 14, Liberec 1, 460 01 nebo na e-mailové adrese reklamace(zavináč)antik-fryc.cz. Za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy prodávající obdržel od kupujícího reklamované zboží.

Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího.

IX. Další práva a povinnosti smluvních stran

Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

Informaci o vyřízení stížnosti kupujícího zašle prodávající na elektronickou adresu kupujícího.

Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.X. Ochrana osobních údajů

 

Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů: jméno a příjmení, adresa bydliště, adresa elektronické pošty, telefonní číslo a rok narození (dále společně vše jen jako „osobní údaje“).

Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím, a to pro účely realizace práv a povinností z kupní smlouvy a pro účely vedení uživatelského účtu. Nezvolí-li kupující jinou možnost, souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím také pro účely zasílání informací a obchodních sdělení kupujícímu. Souhlas se zpracováním osobních údajů v celém rozsahu dle tohoto článku není podmínkou, která by sama o sobě znemožňovala uzavření kupní smlouvy.

Kupující bere na vědomí, že je povinen své osobní údaje (při registraci, ve svém uživatelském účtu, při objednávce provedené z webového rozhraní obchodu) uvádět správně a pravdivě a že je povinen bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o změně ve svých osobních údajích.

Zpracováním osobních údajů kupujícího může prodávající pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele. Kromě osob dopravujících zboží nebudou osobní údaje prodávajícím bez předchozího souhlasu kupujícího předávány třetím osobám.

Osobní údaje budou zpracovávány po dobu neurčitou. Osobní údaje budou zpracovávány v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem.

Kupující potvrzuje, že poskytnuté osobní údaje jsou přesné a že byl poučen o tom, že se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů.

V případě, že by se kupující domníval, že prodávající nebo zpracovatel provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života kupujícího nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, může:

- požádat prodávajícího nebo zpracovatele o vysvětlení,

- požadovat, aby prodávající nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav.

Požádá-li kupující o informaci o zpracování svých osobních údajů, je mu prodávající povinen tuto informaci předat.

XI. Zasílání obchodních údajů a doručování

 

Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího.

Kupujícímu mohou být doručovány tyto informace na adresu elektronické pošty uvedenou v jeho uživatelském účtu či uvedenou kupujícím v objednávce.

 

XII. Závěrečná ustanovení

 

Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.

Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotknutá platnost ostatních ustanovení. Změny a doplňky kupní smlouvy či obchodních podmínek vyžadují písemnou formu.

Kupní smlouva je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.

Přílohu obchodních podmínek tvoří formulář k odstoupení od smlouvy.

Kontaktní údaje prodávajícího: Knihkupectví Jaroslava Fryče, Pražská 14, 460 14 Liberec 1, adresa elektronické pošty obchod(zavináč)antik-fryc.cz, telefon 485 105 243

V Liberci, 1.1.2014

 

 

 

Zásady bezpečného nakupování

Objednávání zboží bez nutnosti registrace

Můžete si sami vybrat, jestli chcete nakupovat s registrací nebo se registrovat nebudete. Pokud zvolíte možnost nakoupit bez registrace, zadáte jen základní údaje jako své jméno a příjmení, dodací adresu, email a telefon.

Zadávání e-mailu, uživatelského jména a hesla

Při registraci na obchod.knihyfryc.cz zadáváte svou e-mailovou adresu a volíte si své heslo. Co se týče zadávání hesla, doporučujeme zadávat takové heslo, které není snadné odhadnout (jako třeba vaše jméno, příjmení, ulici apod.).

Pokud zapomenete své heslo a nejde vám přihlásit se na obchod.knihyfryc.cz.cz, použijte proklik pod přihlášením zapomenuté heslo. V případě problémů můžete kontaktovat Zákaznický servis na emailu objednávky@knihyfryc.cz.

Odhlášení ze systému

K zabránění nepovoleného přístupu do vašeho uživatelského účtu na obchod.knihyfryc.cz, nezapomínejte, že pokud jste se přihlásili, je potřeba se také odhlásit. Odhlašování doporučujeme pokud jste dokončili svou objednávku, dokončili práci ve svém účtu nebo pokud odcházíte od počítače.

Nákupní košík

Nákupní košík je stránka, ve které se shromažďují položky, které jste do košíku vložili a které chcete koupit. Zobrazit nákupní košík můžete kliknutím na odkaz "Košík" v nabídce nahoře.

Jak můžu zboží, které jsem vložil do košíku objednat?

Pokud jste na stránce nákupního košíku, vidíte zde souhrn zboží, které v něm máte. Klikněte na tlačítko pod tímto výpisem "objednat knihy" a systém vás sám dále provede celým nákupem.

Jak odstranit položky z mého košíku?

U každého titulu, který máte v košíku je v prvním sloupci zaškrtávací okénko. Zaškrtněte ten titul, který chcete z košíku odstranit a klikněte na tlačítko "Smazat označené".

Je v ceně, která počítá obsah košíku, zahrnuta také cena dopravy a DPH?

Souhrná částka zboží v nákupním košíku zahrnuje ceny jednotlivých titulů včetně DPH. Poplatek za dodání zboží bude připočten v dalších krocích objednávky.

Vše o dopravě zboží

  • Expedice Českou poštou

V současné době je doprava zboží zajišťována Českou poštou, a.s. Veškeré zboží, pokud jej máme na skladě, je zpravidla do 2 pracovních dnů předáno dopravci. O expedici zboží jste informováni e-mailem.

Doba dopravy balíku prostřednictvím České pošty se většinou pohybuje kolem 3 pracovních dnů od předání poště. V případě vaší nepřítomnosti v den doručení je balík uložen 7 dní na vaší poště.

  • Osobní odběr v našem knihkupectvích

V případě, že zvolíte možnost osobního odběru přímo v našem knihkupectví, bude Vám zboží k vyzvednutí připraveno do 2 pracovních dnů a budete vyrozuměni e-mailem.

Nepřehlédněte:

Při nákupu zboží nad 1500,- Kč máte veškeré expediční poplatky a balné ZDARMA.

Možnosti úhrady zboží

  • Dobírkou

Objednané zboží zaplatíte v hotovosti při převzetí zásilky od České pošty.

K ceně zboží je připočítán expediční poplatek dle ceníku služeb (sekce poštovné).

  • Převodem na účet

Po dokončení objednávky Vám zašleme na e-mailovou adresu výzvu k úhradě, obsahující údaje potřebné k platbě. Po připsání platby na náš účet bude objednávka vyexpedována.

Před odesláním platby věnujte zkontrolujte prosím pečlivě zadané údaje - nesprávný variabilní symbol (identifikuje objednávku v našem systému) může mít za následek chybné spárování platby a objednávky - vyřízení vaší objednávky se může zkomplikovat. K ceně zboží je připočítán expediční poplatek dle ceníku služeb.

  • On-line prostřednictvím platební karty

Po dokončení objednávky budete přesměrováni na platební bránu GP WebPay (dříve PayMUZO) standardu 3D secure VISA/MC, kde budete vyzváni k úhradě. Platební údaje zadáváte přímo v platební aplikaci na straně poskytovatele, přenos dat z Vašeho počítače je zabezpečen šifrovacím algoritmem. Systém Vás požádá o zadání následujících údajů

  • číslo platební karty

  • datum ukončení platnosti karty

  • CVV2/CVC2 – poslední trojčíslí předtištěné na podpisovém proužku vaší karty (není povinné)

 

Na platební bráně GP WebPay můžete zaplatit prostřednictvím karet MasterCard, Maestro, VISA, VISA ElectronVaše karta musí mít povoleny platby na Internetu. V případě, že bude platba zamítnuta, kontaktujte svoji banku. Zboží je expedováno po připsání platby na náš účet, K ceně zboží je připočítán expediční poplatek dle ceníku služeb.

  • Platbou v hotovosti

Po zaslání objednávky vyčkáte na výzvu k vyzvednutí zásilky (nejpozději do 2 pracovních dnů). Poté si knihu osobně vyzvednete a uhradíte na pokladně našeho knihkupectví. Na pokladně můžete uhradit zboží hotově, případně platební kartou.

Zákaznický servis

Proběhl nákup podle Vašich představ? Jste spokojeni s našimi službami? Anebo naopak? Vyskytl se nějaký problém s objednávkou? Nevíte, kde je zásilka s objednaným zbožím? Našli jste na našich stránkách chybu?

Ve všech těchto případech jsme Vám vděčni za zpětnou vazbu, kterou nám poskytujete a která nám pomáhá zlepšovat naše služby. Kontaktovat nás můžete e-mailem na objednavky@knihyfryc.cz . Vašim podnětům se budeme věnovat.

 

 

Archiv všeobecných podmínek:

1.9.2012 - 31.12.2013

http://www.antik-fryc.cz/images/ObchodniPodminky01092012.pdf

1.1.2014 - 13.7.2014